آموزش کنسول

هر آنچه که از نسل بعدی XBOX باید بدانیم/ قسمت دوم

هر آنچه که از نسل بعدی XBOX باید بدانیم/ قسمت دوم

شرکت مایکروسافت در حال حاضر روی نسل بعدی کنسول XBOX خود مشغول به کار بوده و قصد داشته این محصول را با ویژگی های بزرگ همراه سازد. محصولی که تاکنون شایعاتی درباره آن منتشر شده اما بسیار محدود بود. پیشتر تحلیلگران پیش بینی کردند XBOX Two که نام احتمالی آن خواهد بود تا سال 2020 از راه نمی رسد و این مدل در کنار PS5 رونمایی خواهد شد. دو شرکت سونی و مایکروسافت همیشه در کنار یکدیگر نسل جدید کنسول خود را معرفی می کنند و حال باید به مایکروسافت اشاره کرد.

پیش بینی شده شرکت مایکروسافت از حافظه گرافیکی GDDR6 و حافظه رم DDR5 یا 4 بهره گیرد تا سرعت عمل بیشتری به محصول خود بخشیده و از کنسول قابلی رونمایی کند. XBOX هر چند سال نسل جدیدی پیدا کرده و از رونمایی نسل فعلی 5 سالی می گذرد و انتظار داریم تا دو سال آینده یعنی طبق سنت همیشگی هر 7 سال، نسل نهم پس از 7 سال رونمایی شده و مدتی بعد نیز به بازار عرضه شود.

پیش بینی درباره محصول آینده مایکروسافت کمی دشوار است زیرا نمی توان اظهار نظر دقیق و روشنی بدون وجود اطلاعات رسمی داشت. عمر پنج ساله XBOX ONE رو به اتمام است و اینکه مایکروسافت روی نسل جدید مشغول کار باشد عجیب نیست و انتظارش را داریم.

البته تنها مایکروسافت روی نسل بعدی کنسول خود فعالیت نداشته و این موضوع شامل سونی نیز می شود. هر دو شرکت از رقبا قدیمی هستند و در بازار طرفداران خاص خود را دارند. از آنجایی که شرکت ردموندی کنسول XBOX ONE S را به عنوان یک مدل میان نسلی معرفی کرده بنابراین عجیب نیست که شاهد نسل بعدی کنسول مایکروسافت در پایان دهه جاری باشیم که به سال 2020 ختم می شود.

XBOX
هر آنچه که از نسل بعدی XBOX باید بدانیم/ قسمت دوم

مقرون به صرفه با آپشن های پریمیومی

شایعات می گویند XBOX II آپشن های پریمیومی و فوق العاده ای دارد. همچنین گفته شده مایکروسافت قصد نداشته نسل بعدی را با قیمت بالایی عرضه کند که در زمان XBOX ONE این شرکت را با ضرری رو به رو ساخته است. بنابراین پیش بینی شده نسل بعدی کنسول XBOX را با قیمت مطلوبی شاهد باشیم که می تواند رضایت مخاطب خود را برآورده سازد و یک کنسول قابل توجه از برند ردموندی باشد. هر سال بازیهای مختلف و جدیدی توسط شرکا و استودیوهای مایکروسافت توسعه پیدا می کنند و امید می رود در محصول جدید شاهد رونمایی کنسول جذاب و جالب توجهی باشیم.

Xbox Two می تواند اگر مطابق پیش بینی ها باشد انتظارات را برآورده سازد و احتمالا شرکت ردموندی بتواند سود بالایی در فروش این محصول خود کسب کند. البته دقیقا مشخص نیست آیا این کنسول می تواند نسبت به PS5 فروش بیشتری رقم زند یا خیر. زیرا هر دو کنسول در هاله ای از ابهام قرار داشته و جزئیات کافی و رسمی از آنها در دست نیست تا به این دو دستگاه اشاره کرد. کنسول جدید ردموندی ها نیز احتمالا با ویژگی هایی همراه است که مطابق قیمت آن می باشد و در عین حال تجربه خوبی را برای گیمرهای هاردکور و برخی دیگر به دنبال خواهد داشت.

در حالی که کنسول XBOX ONE S یک مدل ارزان تر از XBOX ONE محسوب می شد اما قدرت بیشتری در برنداشت از این رو انتظار داریم مایکروسافت برای نسل بعدی کنسول بازی خود قیمت مقرون به صرفه ای در عین مشخصات بهتر در نظر گیرد.

یکی از رموز موفقیت سونی در فروش بالا پلی استیشن قیمت ایده آل بود که متاسفانه در کنسول های مایکروسافت شاهد آن نبودیم. در این رو وقتش رسیده تا مایکروسافت قیمت بهتری برای کنسول جدید خود در نظر گیرد تا مورد توجه باشد. در حالی که XBOX ONE X می تواند بازیها را با کیفیت 4K اجرا کند، متاسفانه XBOX ONE S چنین قابلیتی نداشته و تنها ابعاد کوچکتر و کیفیت اجرای نسبتا بهتری دارد که با قیمت بهتر موجب شده تا مایکروسافت فروش خوبی را با این کنسول نسل میانی تجربه کند. در حال حاضر مایکروسافت با Xbox One Xبسیاری از ویژگی های نسل بعدی کنسول خود را آشکار ساخته اگرچه ممکن است برخی تغییرات دیگر نیز برای آن در نظر گرفته شود و تنها به این موارد ختم نمی شود.

برند ردموندی می خواهد برای کنسول بعدی خود ویژگی هایی را در نظر گیرد که مدل های پیشین فاقد آن بودند و طرفداران نیز برای نخستین بار با آنها رو به رو می شوند. این شرکت برای دو مدل پیشین ویژگی های خوبی را فراهم آورده اما در XBOX ONE کمی کاستی صورت گرفته و ما نتوانستیم شاهد قابلیت های بزرگی باشیم اما پیش بینی می شود کمپانی مذکور با افزودن ویژگی های بیشتر به XBOX 2 یا XBOX II کنسولی مورد انتظار را فراهم آورده و نظر بسیاری از گیمرها را به خود جلب می سازد.

شایعات می گویند XBOX II همان محصولی است که طرفداران مایکروسافت انتظار دارند البته طراحی مدل نهایی نشده بنابراین مدت زمانی طول خواهد کشید تا شاهد کنسولی باشیم که طراحی آن کامل شده و در مراحل پایانی توسعه قرار دارد.

گزارشی پیشتر منتشر شد که نشان می دهد مایکروسافت در سال های گذشته توسعه XBOX II را آغاز کرده و این محصول به تازگی طراحی آن آغاز نشده است. از این رو افراد شاهد محصولی خواهند بود که انتظارش را می کشند. شایعات می گویند XBOX II قادر است همانند XBOX ONE X به اجرای بازیها با کیفیت 4K بپردازد و نباید انتظار کیفیت بالاتری داشت. زیرا چنین کیفیتی در حال حاضر رایج نشده و بسیاری هستند که در حال حاضر از صفحه نمایش 4کی برخوردار نیستند.

به هر حال قابلیت اجرای بازیها با کیفیت XBOX II یک امر تایید شده و رسمی است از این رو انتظار داریم کنسول بعدی مایکروسافت با چنین قابلیتی همراه باشد. البته کنسول پیشین یعنی میان نسلی XBOX ONE S دارای قابلیت اجرای بازیها با کیفیت 4کی نبود و تنها یک نسخه بهبودیافته تر نسبت به XBOX ONE محسوب می شد. اما مایکروسافت تصمیم گرفت با XBOX ONE X کنسول فوق العاده قدرتمندی را معرفی کرده و به مخاطبان ارائه دهد. از این رو داشتن انتظارات بسیار عجیب نیست زیرا قدرت بالایی بی شک باید برای نسل بعدی کنسول بازی مایکروسافت در نظر گرفته شود.

گذشته از آن قابلیت بک وارد نیز به احتمال بسیار برای XBOX II رقم خواهد خورد و شاهد کنسول بازی خواهیم بود که ویژگی های بزرگی دارد. احتمال می رود XBOX ONE X در بیشتر ویژگی ها مشابه XBOX II باشد و تجربه خوبی رقم می زند. مایکروسافت تیم حرفه ای را برای توسعه این محصول خود در نظر گرفته بنابراین باید انتظار داشت ویژگی های بزرگی را شاهد باشیم که در مدل های قبلی تاکنون مشاهده نشد.

XBOX
هر آنچه که از نسل بعدی XBOX باید بدانیم/ قسمت دوم

شایان ذکر بوده که XBOX II کنسولی معمولی نیست و شرکت مایکروسافت برنامه های بزرگی را برای این محصول خود در نظر گرفته است. تاکنون شایعات بسیاری پیرامون نسل بعدی کنسول مایکروسافت شنیدیم اما هیچ یک توسط برند ردموندی به تایید یا تکذیب نرسید از این رو دشوار است تا اظهار نظر دقیق و کاملی درباره این محصول جدید داشت.

انتظار ویژگی های جدید در کنار سخت افزاری قدرتمندتر بدیهی بوده و هر فردی می تواند چنین پیش بینی داشته باشد اما با عدم تایید مایکروسافت سخت است تا اظهار نظر روشن و کاملی داشت. پیش بینی می شود در سال 2019 شاهد انتشار اطلاعات بیشتری باشیم که پیرامون کنسول نسل جدید مایکروسافت منتشر می شود. تا پایان دهه مدت زمان طولانی باقی نمانده از این رو ممکن است شرکت های سازنده ای چون مایکروسافت یا سونی خود اطلاعاتی بزودی آشکار سازند و از حقیقت پرده بردارند. گفته شده مایکروسافت از چند مدت قبل توسعه XBOX II را آغاز کرده و می خواهد بزودی این رونمایی را انجام دهد تا گامی بهتر از سونی برداشته باشد. بنابراین احتمال داشته ردموندی ها زودتر از موعد دست به کار شوند و شرایط را برای رونمایی زودهنگام فراهم آورند. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود مایکروسافت چه برنامه ای برای این محصول جدید خود در سر دارد.

تاکنون رسانه های مختلفی درباره XBOX II اظهار نظری داشتند اما با عدم وجود اسناد کافی نمی توان پیش بینی درستی داشت. زیرا هر یک به موضوعی اشاره می کنند که ممکن است موردتایید شرکت اصلی یا سازنده نباشد.

کنسولی قدرتمندتر از همیشه

یکی از مواردی که ممکن است با Xbox Two شاهد آن باشیم پشتیبانی از فناوری AR و VR است. البته مدل های فعلی چون XBOX ONE X چنین قابلیتی را دارد اما وجود آنها در نسل بعدی حتمی است و شکی وجود ندارد. مایکروسافت سخت روی قسمت سخت افزاری این کنسول مشغول کار بوده تا بتواند بازیهای روز را با کیفیت کامل اجرا کند. بازیهایی که در نسل پیشین یا فعلی با نقایصی همراه بودند و نتوانستند در زمینه کیفیت سخت افزاری خودی نشان دهند.

البته مایکروسافت با XBOX ONE X نشان داد که می تواند یک کنسول قدرتمندتری نسبت به PS4 Pro سونی تولید کند. کنسولی که قادر است با اجرای بازیها 4K در مقایسه با محصول سونی فریم ریت 60fps داشته باشد. در حالی که بیشتر عناوین این کنسول با چنین کیفیتی اجرا می شوند اما براساس گزارش ها PS4 Pro در اجرای بازیها قدرت کافی نداشته تا فریم ریت کاملی را شاهد بود.

ردموندی ها سخت در تلاش هستند تا نسل بعدی پیروز میدان باشند از این رو سعی دارند بهترین ها را در شرکت خود به کار گرفته تا نتایج تولید به محصولی ختم شود که در نوع خود بی نظیر و قابل توجه است. تاکنون برخی گزارش ها بیان داشتند مایکروسافت می خواهد از شرکت های بزرگی در ساخت کنسول خود کمک گیرد و این یعنی داشتن برنامه های فوق العاده برای محصولی که پیش بینی می شود بتواند انتظارات را برآورده سازد. در نسل فعلی برای نخستین بار شاهد عرضه چند نسخه دیگر از XBOX ONE بودیم که پرچمدار آن XBOX ONE X بوده و توانسته موفقیت هایی را برای مایکروسافت رقم زند.

با توجه به سابقه درخشان ردموندی ها در توسعه کنسول پیش بینی می شود xbox TWO یک مدل قابل قبول باشد و در کنار مشخصات بزرگ از طراحی ظریف تر و مدرن برخوردار باشد. البته همانطور که گفته شد پیش بینی درباره محصولی که هیچ اطلاعاتی درباره آن وجود ندارد کمی دشوار است و نیاز به گذر زمان داشته تا برخی اطلاعات پیرامون آن فاش شود. همچنین انتظار داریم تا پیش از سال 2020 و معرفی رسمی دستگاه با انبوهی از شایعات و احتمالات رو به رو شویم که هیچ یک توسط مایکروسافت به تایید یا تکذیب نخواهد رسید. بیشتر شرکتهای تولیدکننده واکنشی نسبت به محصول آینده خود نشان نمی دهند . مایکروسافت نیز یکی از این شرکت ها بوده و احتمال می رود در سال آینده طی نمایشگاه ای 3 اطلاعاتی ارائه دهد.

ردموندی ها همیشه سعی کردند بهترین را به مخاطب خود ارائه دهند و انتظار داریم در نسل جدید XBOX Two شاهد کنسولی باشیم که تمام ویژگی های لازم برای آن محیا شده است. دستگاهی که قادر است با مشخصات بزرگ خود نظر هر فردی را جلب کند و دستگاه بازی قدرتمندتر از رقبا باشد. تاکنون اطلاعات منتشر شده بیشتر شایعه وار بودند و نمی توان آنها را کامل دانست بنابراین گفته می شود مایکروسافت می خواهد بیشتر این شایعات را به حقیقت تبدیل کند و اطلاعات افشا شده حقیقی هستند و نباید آنها را نامطلوب دانست. گفته می شود XBOX Two دارای طراحی ظریف تری نسبت به مدل پیشین حتی X است.

XBOX
هر آنچه که از نسل بعدی XBOX باید بدانیم/ قسمت دوم

کنسولی که می تواند مطابق میل طرفداران XBOX باشد و افراد با تجربه و متخصصی روی آن مشغول کار هستند. البته انتظار می رود پروسه توسعه طولانی باشد و در سال آینده برخی جزئیات محدود آشکار شود. کنسول نسل جدید یا همان بعدی مایکروسافت انتظار می رود با ویژگی های متفاوتی نسبت به XBOX ONE X یا برخی مدل های دیگر همراه باشد.

مدلی که باید آن را شایسته دانست و ردموندی ها نیز در تلاش هستند ویژگی های خوبی را برای افزایش محبوبیت آن در نظر گیرد. البته پیش بینی درباره این ویژگی ها کمی دشوار است زیرا اطلاعات دقیق و رسمی دردسترس قرار نگرفته تا با اطمینان کامل از آن گفت. اما یکی از آنها می تواند پشتیبانی از واقعیت افزوده باشد، موضوعی که چند سالیست این شرکت روی آن تمرکز کرده و احتمال پشتیبانی XBOX Two از آن بالاست.

شرکت مایکروسافت پیش از آن که XBOX ONE را معرفی کند بسیاری پیش بینی های فراتری داشتند اما در نهایت کنسولی معرفی شد که قابل پیش بینی نبود و حتی کمتر از انتظار بود. در این بین ممکن است پیش بینی هایی که در رابطه با نسل بعدی XBOX مطرح شود چیزی فراتر باشد و ما شاهد کنسولی باشیم که همانند XBOX ONE قادر نخواهد بود مطابق انتظارات ظاهر شود. به هر حال هر پیش بینی می توان درباره کنسول نسل بعدی مایکروسافت داشت اما این که کدام یک به حقیقت تبدیل می شوند مشخص نیست.

ردموندی ها در تلاش هستند تا ویژگی های فعلی XBOX را برای نسل بعد بهبود بخشیده و برخی موارد نیز به آن بیافزایند. به نظر می رسد برای نسل بعدی باید شاهد گسترش قابل کراس پلتفرم باشیم که به شکل آسانی صورت خواهد گرفت و افراد می توانند بازی روی کنسول XBOX را در PC نیز به اجرا در آورند. البته این قابلیت جدید نیست و چند سالیست که سونی و برخی شرکت های دیگر آن را به کار می گیرند. مایکروسافت نیز از دسته همین شرکت ها بوده و پیش بینی می شود کراس پلتفرم در نسل بعدی معنای دیگری داشته باشد.

همانطور که بیان داشت قابلیت پشتیبانی از AR و VR نیز معنا پیدا خواهد کرد. اگرچه پیشتر شاهد عرضه هدست هولوگرافیکی توسط مایکروسافت بودیم ممکن است در نسل بعدی شاهد معرفی هدست گیمینگی توسط مایکروسافت باشیم. متاسفانه XBOX فعلی از چنین هدستی برخوردار نیست بنابراین بدیهی بوده که چنین انتظاری داشته باشیم.

ردموندی ها همیشه در تلاش هستند ویژگی های بزرگ و بارزی را برای دستگاه مصرفی خود در نظر گیرند تا محبوبیت دوچندانی پیدا کرده و قابل توجه باشد. همچنین ممکن است حسگر یا سنسورهایی را روی XBOX Two شاهد باشیم که قادر است از حرکات دست افراد برای اجرای بازیها پشتیبانی کند. البته پیش بینی های بلندپراوازنه ای می توان درباره کنسول نسل بعدی مایکروسافت داشت اما اینکه کدامیک به کار گرفته می شوند، حقیقتا پیش بینی سخت و دشواری است زیرا شرکت هایی چون سونی و مایکروسافت سعی می کنند اطلاعات در سکوت باشد.

پیشرفته تر و با وضوح اجرایی بیشتر

صحبت از نسل بعدی کنسول بازی XBOX مایکروسافت کمی زود بوده زیرا تا اواخر دهه چند سالی فاصله است و پیش بینی های دقیقی نمی توان درباره این کنسول نسل نهمی داشت. البته این نکته را باید بیان داشت که در XBOX Two احتمالا افراد موفق به تماشا بی نقص فیلم های 4K خواهند شد. ویژگی که در مدل های فعلی چون XBOX ONE و نسخه X آن قابل مشاهده است اما ممکن است کیفیتی که افراد بخواهند به آن دست پیدا نکنند.

کیفیت 4K چه در پخش محتوا و چه در اجرای بازیها برای XBOX Two حتمی است با این تفاوت که احتمالا سخت افزار قدرتمندی در نظر گرفته می شود تا عملکرد محصول شرکت ردموندی به شکل بی نقصی صورت گیرد و نظر هر فردی را به خود جلب کند. بی شک عملکرد چند سال گذشته این برند ردموندی نشان داده که می تواند به وعده های خود عمل کند.

XBOX
هر آنچه که از نسل بعدی XBOX باید بدانیم/ قسمت دوم

تاکنون با شایعات بسیاری پیرامون محصول آینده شرکت مایکروسافت رو به رو شدیم که هر یک به ویژگی منحصربفردی اشاره داشته اما هیچ یک توسط شرکت سازنده به تایید یا تکذیب نرسیده تا مشخص شود کدام یک از حقیقت می گویند. از آنجایی که توسعه کنسول در نیمه راه قرار دارد می توان کم و بیش با برخی اطلاعات آن رو به رو بود اما اینکه شرکت ردموندی برای کنسول جدید خود چه برنامه ای داشته مشخص نیست. احتمالا در E3 2018 جزئیات محدودی می توان کسب کرد اگرچه مستقیما اشاره نخواهد شد و بایستی غیرمستقیم از آن اطلاعاتی کسب کرد.

مایکروسافت اخیرا بود که کنسول XBOX ONE X را به عنوان یک میان رده عرضه داشت. کنسولی که انتظار دارد فروش بالایی داشته و انتظارات طرفداران و مخاطبان را برآورده سازد. این محصول میان نسلی که برخی آن را نسل بعدی هم می نامند قادر است با کیفیت 4K HDR به اجرای بازیهای AAA و انحصاری بپردازد. از این گیمرها با کیفیت گرافیکی رو به رو خواهند شد که در هیچ کنسولی قابل مشاهده نیست. البته رقیب دیرینه آن یعنی PS4 Pro نیز چنین قابلیت را دارد اما این بدان معنا نبوده محصول مایکروسافت مدل ارزشمندی نیست.

گفتنیست که طراحی در نسل بعدی کنسول ها از جمله مایکروسافت تغییرات چندانی خواهد داشت که آن را نسبت به نسل فعلی متفاوت خواهد ساخت. احتمالا ساختار متفاوتی را شاهد خواهیم بود که تاکنون مشاهده نشده است. البته بیشتر تصاویر غیررسمی به طراحی عجیب اشاره دارند این در حالی است که مایکروسافت همیشه مایل است ویژگی های جدیدی را برای دیوایس های خود در نظر گیرد، پیش بینی می کنیم ردموندی ها در بیشتر شایعات به شکل حقیقی عمل کنند و ویژگی موردنظر را در دستگاه خود به کار گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا