اخبار بازی هاارتباط با ما

نقد و بررسی بازی Wolfenstein II: The New Colossus

نقد و بررسی بازی Wolfenstein II: The New Colossus

بازی جدید ولفن اشتاین 2: کولوسوس جدید یکی از بازی های جدید منتشر شده برای کنسول های بازی محبوب و پرطرفدار Xbox و PS4 می باشد که دارای نسخه مخصوص کامپیوتر های شخصی نیز است. پس از شروع به ارائه توضیحاتی درباره بازی بهتر است بگویم که ولفن اشتاین 2 نماینده ای شایسته برای مجموعه بازی های ولفن اشتاین محسوب می شود که توسط استودیوی بازی سازی ماشین گیمز برای گیمر ها عرضه شده است. با توجه به اینکه این بازی از دو کنسول پرطرفدار ایکس باکس وان و پی اس 4 شرکت سونی و همچنین کامپیوتر های شخصی های پشتیبانی می کند موفق شده است که طیف گسترده ای از کاربران را در زیر چتر خود جای بدهد. برای افرادی که با این اپیزود از سری ولفن اشتاین می خواهند، این مجموعه جذاب را امتحان کنند و هیچ اطلاعی درباره آن را ندارند نیز بهتر است بگویم که شما با یک بازی اول شخص فوق العاده روبرو هستید که در عین وفادار ماندن به ریشه ها، داستانی را روایت می کند که حتما از تک تک لحظات آن لذت خواهید برد.

تنه اصلی داستان بازی ولفن اشتاین 2: نیو کولوسوس درباره کشتن نازی ها است. سوالی که شاید برای هر کاربری در آغاز ماجرا پیش آید، شاید این باشد که آیا مقاومت خشونت آمیز راهی درست برای مقابله برای ستم و ظلم است یا نه؟ اگر بتوانید در پله اول به این سوال پاسخ روشنی را بدهید حتما راه موجود در پیش رویتان هموار خواهد بود. ترور بیلی حالا با وخیم‌تر شدن اوضاع به دنبال دیگر گروه‌های مقاومت در آمریکا می‌گردد تا به کمک آن‌ها، کشور را از دست نازی ها خارج سازد. حال شما در دقش یکی از بی باک ترین شخصیت هایی که تا به امروز بازی های یارانه ای به خود دیده می بایست به جنگ نازی ها و فرو انگل بروید. بدون اینکه حد و مرزی برای خودتان قائل شوید ماجرا را شروع کرده و نام خودتان را در این بازی جاودانه سازید!

نیو کولوسوس یا به فارسی “کولوسوس جدید” درست زمانی خلق می شود که وقایع نظم و نظام جدید اتفاق افتاده در دوره پسانظم قرار داریم و قهرمان بی نظیر و نام آشنای که اکنون شما وظیفه کنترل و هدایت آن را برعهده دارد در وضعیت، شکل و شمایل بدی قرار دارد. Blazkowicz پس از انفجاری که در طول مبارزات خود با Deathshead، BJ’s insides داشت از وضعیت ایده آل خودش خارج شده و به نوعی رو به سقوط است. شما باید در اولین فرصت بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که دوباره او را به بهترین وضعیت و دوران اوجش بازگردانید. احتمالا می دانید که فرو انگل شخصیت منفی مجموعه بازی های ولفن اشتاین می باشد. شخصیت منفی که اگرچه در نسخه پیشین بازی هم از اون شنیده بودیم اما حالا با ترفیع درجه، به یکی از مهم‌ ترین ژنرال ‌های آلمان نازی تبدیل شده است. بعد از گذشت 5 ماه ژنرال انگل شروع به دنبال کردن نیرو ها می کند و با کمک نیرو هایش قایق هایی را سرقت کرده و به پایگاه Eva’s Hammer که پایگاه عملیاتی شما شناخته می شود حمله می کند. شما در نقش Blazkowicz باید به پا خیزید و شروع به کشتن نازی ها بکنید.

البته انجام دادن این کار به همین سادگی ها هم نیست! Blazkowicz هنوز سر پا نشده است و بر روی یک صندلی چرخدار می نشیند و اندام های او وضعیت خوبی را ندارند و قسمت هایی از استخوان های بدن اون شکسته و در مقابل کوچکترین تهدیدات بسیار آسیب پذیر شده است. با همه این شریط هنوز وضعیت به حالت خیلی بدی نرسیده و یکی از دست های او توانایی شلیک کردن را دارد. پس با آن دست می توانید به طرف نیرو هایی که به سمت شما می آیند شلیک کرده و با کمی آرام شدن اوضاع به سمت راه رو های هماهنگ حرکت کنید. در نگاه اول شاید برای خیلی از افراد این قضیه مسجل شود که شما شانسی برای پیروز شدن بر نازی ها ندارید ولی وضعیت همیشه به این شکل پایدار نخواهد ماند.

ولفن اشتاین دو بسیار هوشمندانه طراحی شده و در طول 15 ساعت داستان اکشن بازی به اندازه سلاح در اخیتار دارید. تسلیحات بازی دارای ترکیبات مناسبی بوده و پوشش های در نظر گرفته شده نیز بسیار مناسب است. با همه این ها شما در همه شرایط نمی نوانید دو شاتگان را در دست گرفته و دل خودتان را به دریا زده و به قلب دشمن نازی یورش ببرید. بلکه هر مرحله و قسمت از بازی فقط با استفاده از تاکتیک هایی مخصوص قابل عبور هستند و در آن لحظه اگر دست از پا خطا کنید، دشمن نازی اجازه حرکت و نفس کشیدن را به شما نخواهد داد و اولین اشتباه یقینا آخرین اشتباه خواهد بود. دست شما برای خزیدن درون سایه‌ ها و کشتن نازی‌ ها بدون سروصدا باز است اما این حس درون شما هم ایجاد می‌شود وقتی بدون هیچ دلیلی،‌ دست از مخفی‌کاری برمی‌دارید تا لذت کشتن‌ نازی ‌ها با دو شاتگانی که در هر کدام از دست ‌هایتان گرفتیه ‌اید، حیف و میل نشود!

جدای از مخفی‌کاری و کشتن نازی ‌ها با دست خالی و چکش،‌ بازی مسیرهای جایگزین را هم در اختیار‌تان قرار می‌ دهد. در نیوکولوسوس، می‌توانید به دل دشمن بزنید، می‌توانید خیلی آرام، به حساب تک‌تک نازی ‌ها برسید و البته می ‌توانید از کانال ‌ها، راه‌ های مخفی و دیگر روش ‌های پیشروی تاکتیکی در بازی استفاده کنید، مکان‌ هایی که از نیمه بازی به آن ‌‌طرف، شکل و شمایل تازه و جذاب تری نیز به خود می گیرند.

با همه این ها این بازی یک روایت بی نظیر از داستان مقاوت را در شکلی سینمایی را ارائه می دهد و دارای طراحی فوق العاده مراحل به کمک گرافیک های هنری زیبا است. در عین اینکه نیو کولوسوس یه اول شخص دیوانه وار است اما در برخی از قسمت های آن شاهد صحنه های کمدی نیز هستیم. گیم پلی بازی به میزانی سریع و روان است که اگر شما ساعت ها نیز در پشت کنسول نشسته و مشغول بازی کردن شوید به سختی خستگی را در خودتان خواهید دید.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا