ارتباط با ما

پلی به گذشته: نقد و بررسی بازی Red Dead: Redemption

bvncjdks

نام بازی: Red Dead Redemption

سازنده: Rockstar San Diego

ناشر: Rockstar Games

پلتفرم ها: Xbox 360- Play Station 3

سبک: Action-adventure ، Third person ، Open World ، western

کمتر کسی است که شرکت راکستار نشناسد،‌ شرکتی که توانست با سری بازی های GTA  به عرش برسد و به یکی از صاحب نام ترین شرکت ها تبدیل شود. راکستار با توجه به موفقیت های زیادش در زمینه تولید گیم، این  بار هدفی جدید را برای ارائه  بازی جدیدش انتخاب کرده و آن هم  دنیای وسترن بود. راکستار بار  سنگینی بر دوشش بود زیرا اگر این بازی نمی توانست موفقیت های که GTA  کسب کرده را کسب کند امکان داشت این بازی به شکستی به تمام عیار برایش تبدیل شود ولی راکستار به خودش  اطمینان داشت و می دانست چگونه پیروزی را بدست آورد.  راکستار این بازی را با عنوان  RED DEAD REDAMPTION عرضه کرد،‌ همان بازی که توانست در هنگام عرضه اش اکثر جوایز را درو و در زمینه فروش هم  عالی عمل کند. حال 4 سال است که از عرضه این  بازی گذشته است و تنها چیزی که از این اثر  به جای مانده است این است؛ راکستار رستگار شد

داستان: (خطر اسپویل!)

جان مارتسون یکی از اعضای یک گروه  خلافکارانه است، پس از مدتی جان از این زندگی خسته و از این گروه جدا می شود تا یک زندگی آرامی را در کنار خانواده اش داشته باشد، ولی هیچ وقت نمی دانست جدایی از این گروه شروع یک طوفان است. خانواده جان  توسط ماموران  گروگان گرفته می شوند،‌ اما کاملا سالم هستند ولی ماموران برای این که خانواده اش آزاد شود از جان که یکی از  اعضای یک گروه خلافکارنه بوده است یک خواسته دارند و آن هم نابود کردن آن گروه است. جان در دو راهی قرار می گیرد ولی قبول می کند. جان باید به منطقه ای به نام  Blackwater برود و Bill Williamson را نابود کند. وی با Bill Williamson رو در رو می شود و به شدت زخمی می شود. زنی به نام bonnie جان را پیدا می کند و از چنگال مرگ نجات می دهد . در ادامه جان  برای رسیدن به خانواده اش تصمیم گیرد دوباره  تلاش کند تا dutch رئیس این گروه خلافکارانه را  نابود کند. وی دیگر باید برای خانواده اش بجنگد  و آنها را آزاد کند تا بتواند یک زندگی آرام داشته باشد. داستان بازی به خوبی توانسته که نقش عاطفه و خانواده را در بازی جای دهد،‌ در بازی غافلگیری هایی وجود دارد که در یک کلام شاهکار است پس شما به هیچ وجه نمی توانید ادامه داستان را حدس بزنید که طبیعتا نشان دهنده قدرت نویسندگان راکستار است. روایت داستان هم در یک کلام عالی است و توانسته تم وسترن را به خوبی ثابت و پایدار نگه دارد.  تنوع شخصیت ها باعث شده که به هیچ عناون از داستان بازی خسته نشوید.

bnvjkd

راکستار در خلق یک بازی open world  استاد است و هیچ نظیری ندارد. این بار هم راکستار توانست  از تم بازی  یعنی وسترن به خوبی استفاده کرد و توانست  یک open eorld  هیجان انگیز را در اختیار شما قرار دهد. شما در بازی کاملا آزاد هستید می توانید فعالیت های زیادی انجام دهید . از فعالیت های جانبی می توان به  غارت قطار ها،‌ شکار حیوانات و استفاده از پوست آنها،‌ دوئل کردن با افراد داخل شهر،‌ کمک کردن به افراد داخل نقشه که می تواند امتیازات زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد ، خرید خانه و تعویض لباس ها،‌ مچ اندازی  وجود مکان های شرط بندی از این  امکانات بازی هستند.  همچنین  شما می توانید با استفاده از دو شغل نگهبانی و رام کردن حیوانات پول بدست بیاورید.  به طبع برای بازی های open world  باید وسیله هایی باشند که بتوانند شما را سریع منتقل کنند،‌ در این بازی شما می توانید از اسب ها و یا کالسکه هایی استفاده کنید که نقش تاکسی را برای شما دارند. کنترل اسب در بازی بسیار عالی است و شما می توانید از این خصوصیت استفاده کنید البته باید به نوار قدرت اسب توجه کنید ،‌اگر بدون  توجه به نوار قدرت اسب حرکت کنید اسب شما بسیار خسته و کم سرعت می شود . ‌

تنوع مراحل در بازی به بهترین نحو انجام گرفته است و شما از انجام ماموریت ها خسته نمی شوید. همچنین دوئل ها هم در بازی عالی هستند و کاملا شما را به یاد فیلم های وسترن می اندازد. شما می توانید به کمپ های دیگر حمله کنید و آنرا تسخیر کنید و یا حتی یک کمپ بخرید و یا می توانید به گروه های دیگر بپیوندید.

سیستم تیر اندازی بسیار خوب کار شده است و دشمنان شما نسبت به تیر های شما عکس العمل های متفاوتی انجام می دهند، تنوع سلاح ها هم باعث شده است که بهتر بتوانید از تیر اندازی لذت ببرید. کاور گیر در بازی بسیار عالی است و می توانید به راحتی از یک کاور به کاور دیگر منتقل شوید . شاید یکی از ضعف هایی که باعث شده اندکی  از  گیم پلی بازی  خسته شوید وجود باگ های ریز و درشت فراوان است . همانطور که گفته شد ماموریت های جانبی در بازی بسیار عالی هستند ولی بعضی مراحل جانبی وجود  دارند که کاملا اتفاقی در مقابل شما انجام میگیرد که بسیار عالی کار شده اند .

نشانه گیری در بازی هم مانند سری عناوین مکس پین است که  طی آن نقطه ای در صفحه ظاهر می شود و می توانید دشمنان را هدف گیری کنید. شما در بازی می توانید به یک فردی تبدیل شوید که به دیگران  کمک می کند و نابهنجار نیست و یا می توانید فردی باشید که به  در گیری با پلیس  می پردازد و فردی  نابهنجار است، در حالت دوم مردم به هنگام دیدن شما ترس و واهمه دار می شوند.  هوش مصنوعی در بازی بسیار عالی است، دشمنان شما به هیچ عنوان بدون برنامه حمله نمی کنند،‌از دیگر قابلیت های هوش مصنوعی دشمنان به کاور گیری عالی آنهاست که بسیار عالی است .

در کل گیم پلی بازی بی نقص است و سعی کرده است که که یک اثر پر از خلاقیت در اختیار شما قرار دهد . پس مطمئن باشید که راکستار در این بخش بی نظیر عمل کرده است.

vfdksl

 گرافیک بازی  بسیار عالی است جزئیات بازی بسیار  تو دل برو می باشند و می توانید از آن لذت ببرید. طراحی چهره بازی بسیار عالی است، من باب مثال در زمان خشم جان می توانید حس خشم را به صورت کامل در چهره او حس کنید. طراحی لباس هم بسیار عالی است و چروک های لباس شخصیت ها به هنگام انجام حرکت آن ها متغیر است که طبیعتا بر ارزش گرافیک بازی می افزاید. خون در بازی کاملا طبیعی است و  با واقعیت مو نمی زند. از طرف دیگر انیمیشن بازی شاهکار است  و حرکت های شخصیت ها بسیار به واقعیت نزدیک است. نور پردازی و سایه زنی هم  که خوب کار شده است و می تواند شما را بیشتر غرق در گرافیک بازی کند. مناظر بازی بسیار زیبا و شگفت  انگیز هستند  که این مورد می تواند شما را تا مدت ها در گرافیک بازی انگشت به دهان بگذارد . اگر بخواهیم بصورت کلی بگوییم ،‌راکستار باز هم توانایی خود را  در زمینه گرافیک نشان داده و توانسته یک بازی با گرافیک شاهکار به شما تحویل بدهد .

bfd

از آنجایی که تم بازی وسترن است ،‌سازندگان سعی کرده اند که از موسیقی هایی استفاده کنند تا بتوانند این تم را به خوبی انتقال دهند که در راه خود پیروز شده اند ،‌من باب مثال  اگر نمی دانستید چنین بازی وجود ندارد و موسیقی ها را گوش می دادید به  وسترن بودن موسیقی  پی می بردید .

در قسمت صداگذاری سازندگان توانسته اند از اشخاص مجرب استفاده کنند ، اگر به صدا جان مارتسون دقت کنید حس خشونت را به راحتی می توانید در وی بشنوید  . در کل راکستار توانسته دل هواداران را در این قسمت بدست آورد.

[review]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا